SoftPack Solution

SoftPack Solution to specjalnie przygotowany obraz z aplikacją do wspomagania instalacji i aktualizacji oprogramowania w trybie offline. Korzysta on z wewnętrznej bazy danych zapisanej bezpośrednio na nośniku. Pozwala na wdrażanie pakietów w trybie nienadzorowanym oraz masowym stosując metodę kolejkowania zadań. Dodatkowo pobiera pakiety w trybie online oraz udostępnia możliwość dodawania własnej zawartość.

Zastosowanie

SoftPack Solution idealnie nadaje się do początkowych faz konfiguracyjnych systemu operacyjnego Windows oraz Windows Server. Zaimplementuje podstawowe pakiety, które zapewnią mu bezpieczeństwo, stabilność, wydajność oraz funkcjonalność. Może być również stosowany na istniejące kopie. Dokona on aktualizacji obecnych pakietów do najnowszych wersji.

SoftPack Solution sprawdzi się w sytuacjach kiedy sprzęt nie posiada lub posiada ograniczony dostęp do sieci Internet. Wszystkie zasoby czerpane są bezpośrednio z nośnika, na którym skopiowany został produkt. Co też przyspiesza pewne procesy pozbywając się wąskiego gardła w postaci łącza internetowego.

SoftPack Solution może również znaleźć zastosowanie kiedy korzystasz z wielu maszyn wirtualnych, które każda z nich posiada odpowiednie oprogramowanie. Ciągłe pobieranie tych samych pakietów nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem szczególnie, gdy jest ich naprawdę dużo. Trzymając je w obrazie zapewniamy sobie stały dostęp.

Możliwość dodawania własnej zawartości

SoftPack Solution pozwala na dodawanie własnej zawartości za pośrednictwem narzędzia Database Builder. Oprócz pakietów zamieszczanych przez producenta możemy dodać swoje, które również wdrożymy w trybie offline. Prosty kreator, który poprowadzi cię w dziewięciu prostych krokach, pomoże dodać Ci aktualnie potrzebne oprogramowanie.

Pobieranie dodatkowych pakietów online

Posiadasz już dostęp do Internetu i brakuje Ci kilku programów? Od teraz SoftPack Solution może również łączyć się z serwerami i pobierać oprogramowanie w trybie online. Dzięki temu zainstalujesz oprogramowanie, które nie jest dostępne w trybie offline.

Zrzuty ekranu

Lista bibliotek programistycznych
Opcje widoku
Narzędzia
Agent aktualizacji
Okno wspieranego oprogramowania
Okno informacji o programie
Podręcznik użytkownika
Lista oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa